Обговорюємо проекти нормативних документів

Тут обговорюються питання, що стосуються методичної роботи

Модератори: Myroslav, viter

Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення Alla Dutchak » 14 вересня 2012, 13:01

Обговорюємо проекти нормативних документів щодо діяльності Р (М) МК (МЦ)
В Україні відбувається упровадження Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти. Все це потребує відповідних змін і в організації науково-методичної роботи з педагогічними працівниками з боку районних (міських) методичних кабінетів (центрів). Діяльність даних установ, як і всіх інших, починається з нормативно-правової бази. Варто зазначити, що у сучасних методичних службах функціонують Типові штати районних й міських методичних кабінетів системи освіти ще з 1985 року. Тому відділом менеджменту освіти відділення стратегії розвитку освіти Інституту інноваційних технологій і змісту освіти за активної участі працівників Вінницького, Донецького, Івано-Франківсського, Кіровоградського, Рівненського, Сумського, Тернопільського, Черкаського обласних інститутів ППО, районних (міських) науково-методичних установ Дніпропетровської, Закарпатської, Луганської, Одеської, Полтавської та ряду інших областей підготовлені Проекти положень про штатні нормативи, медіатеку, базовий навчальний заклад, школу педагогічної майстерності методкабінетів(центрів).
Дані документи пропонуються для Вашого обговорення.
Тут Ви можете висловити свої зауваження та пропозиції щодо запропонованих проектів документів з урахуванням перспектив подальшого розвитку методичної служби в Україні та фінансових можливостей місцевих бюджетів.
Alla Dutchak
 

Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення BohdanPetryk » 26 вересня 2012, 14:01

Проект типових штатних нормативів районних методичних кабінетів і центів, хоча написано центрів, дуже актуальний і хотілося щоб якомога швидше він пройшов всі етапи затвердження та введення в дію.
Частину штатних одиниць ми в нашому РІМЦ, обгрунтувавши необхідність, вже ввели в 2010 році.
Проект Примірного положення про медіатеку.
В розділі 3 п. 3.2 мабуть читати треба не засобів навченого а засобів навчального.
В обгрунтованій доцільності створення медіатеки в третьому абзаці зверху мабуть слід читати навчально - методичну та довідкову літературу.

Проект Положення про базовий навчальний заклад.
В розділі ІІ в частині третій пункту 2.2 мабуть слід читати участь у підвищенні кваліфікації керівних та педагогічних кадрів навчальних закладів.
В розділі ІІІ частина 2 пункту 3.2 видруковано без пропусків між словами.
BohdanPetryk
 

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення bitkivski@gmail.com » 01 жовтня 2012, 14:59

Працівниками методичного кабінету відділу освіти Тлумацького РДА Івано-Франківської області проекти нових документів: типові штатні нормативи, Положення про школу педагогічної майстерності, Положення про медіатеку, Положення про базовий навчальний заклад. Дані документи є актуальними і відповідають вимогам сьогодення. Пропозиції до штатного розпису: збільшити кількість методистів з шкільних навчальних дисциплін до 9 одиниць за наявності в районі 900 педагогів
bitkivski@gmail.com
 

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення методисти » 08 жовтня 2012, 14:30

Колеги з м.Болехова теж опрацювали запропоновані до обговорення пректи нормативних документів. Пропозиції до Типових штатних нормативів: "Методисти з шкільних навчальних дисциплін 8 - 14 За наявності в районі (місті) не менше 500 педагогічних працівників кількість посад вводиться із розрахунку 1 одиниця на кожні наступні 150 вчителів шкільних дисциплін, але не менше 8 одиниць..
З проектами Положень про ШПМ, про медіатеку, про базовий навчальний заклад також ознайомились та погоджуємось. Бажаємо собі та колегам успішного подальшого розвитку методичної служби та фінансової можливості місцевих бюджетів! :!:
методисти
 

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення Косів РМК » 08 жовтня 2012, 15:38

Обговоривши проект Типових штатних нормативів районних (міських) методичних кабінетів і центрів, вносимо пропозицію зменшити кількість дошкільних закладів до 25 на 1 ставну методиста.
Завідувач методкабінетом О. Лесевич
Косів РМК
 
Повідомлення: 3
З нами з: 05 березня 2012, 16:29

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення Дребот » 08 жовтня 2012, 20:03

Проект Положення про типові штатні нормативи
Передбачені штатні нормативи дали б можливість забезпечити діяльність методичного кабінету чи центру цілісно та системно. Посада методиста з інформаційно-комунікаційних технологій сприяли б інформатизації освіти, зокрема, дозволили б зробити процеси інформування, консультування швидкісними та матеріально збережувальними.Сумніви є у доцільності введення посади методиста з кадрових питань, оскільки, як правило, кадровими питаннями (прийняття на роботу чи звільнення, атестація педагогічних працівників) займаються спеціалісти, а якісний склад відстежують методисти із шкільних дисциплін, то не зрозуміло, які обовязки предбачатиме посадова інструкція методиста з кадрових питань.
Проект Положення про медіатеку
Висвітлене існування медіатеки викликає сумніви, оскільки передбачає великі фінансові видатки, а жоден освітній проект на сьогоднішній день не фінансується в повному обсязі. Окрім того, електронні носії моють властивість від часу псуватися, тому книгу замінити вони не зможуть. Варто закцентувати увагу на розумному розподілі функцій медіатеки.
Проект Положення про школу педагічної майстерності
Не погоджуюся, що поняття "школа" є однією із форм науково-методичної роботи з педагогічними працівниками, тому вона не може "проводитися". Поняття "школа" швидше тяжіє до визначення "структурна одиниця" методичної роботи, тому вона може "працювати", "діяти", "проводити" заняття, майстер-класи, популяризуючи педагогічний досвід чи вдосконалюючи навчально-виховний процес.
Дребот
 
Повідомлення: 2
З нами з: 08 жовтня 2012, 19:30

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення методисти » 09 жовтня 2012, 10:34

Вибачте, не представились. Пропозиції вище від методистів м.Болехова. Вважаємо, що кількість методистів повинна бути не менше 8. У гіршому випадку, у кожного по 5-6 предметів + інші посадові обовязки (курси, конкурси, олімпіади, підписка...). А ще - щоденний документообіг!!! Коли до школи!?
методисти
 

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення vospalenko » 09 жовтня 2012, 10:55

Працівники ММК управління освіти Яремчанського міськвиконкому опрацювали та обговорили проекти вищевказаних документів, які є вдалими і наближеними до реалій сучасного життя. Побажання тільки якомога швидшого їх затвердження і запровадження.

Пропозиції: ввести залишити в штатному розписі МК (МЦ) посаду методиста з біблотечних фондів, дана ланка роботи є досить складною і обємною і запровадження посади фахівця із створення підтримки та наповнення веб-сайту МК та ЗНЗ :D
vospalenko
 

Re: Обговорюємо проекти нормативних документів

Повідомлення Чехольська С.І. » 12 жовтня 2012, 13:28

Управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради подає пропозиції до внесення змін у проект типових штатних нормативів методичних кабінетів (центрів).
Проект Типових штатних нормативів районних(міських) методичних кабінетів і центрів не передбачає жодних змін щодо посад методистів з дошкільної освіти, що суперечить не тільки чинним нормативним документам з дошкільної освіти, але й ставить посаду методиста з дошкільної освіти у позицію меншовартісної у порівнянні з методистами інших категорій. Усі посади методистів (початкової освіти, шкільних навчальних дисциплін) вводяться з розрахунку чисельності педагогів, які працюють у закладах освіти, а методист з дошкільної освіти - з розрахунку чисельності закладів дошкільної освіти у місті чи районі. Наприклад, у м. Івано-Франківську у 33 дошкільних навчальних закладах працює близько 800 педагогів різних категорій (завідувачі, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, інструктори з фізичної культури, педагоги, які надають платні освітні послуги (з хореографії, іноземної мови та ін.), а посада методиста з питань дошкільної освіти згідно з штатним розкладом має бути одна (згідно з умовами введення – 1 посада на 30 дошкільних навчальних закладів). Методист з дошкільної освіти зобов’язаний здійснювати координацію методичної роботи з усіма категоріями педагогів одночасно.
Крім того, даний документ суперечитиме Державній цільовій соціальній програмі розвитку дошкільної освіти на період до 2017р., яка затверджена Постановою КМУ від 13.04.2011р. № 629. Вважаємо необхідним внести зміни до Проекту у частині умов введення посади методиста з дошкільної освіти, взявши за основу розрахункову чисельність педагогів у дошкільних навчальних закладах, а не чисельність дошкільних закладів, що є нераціональним підходом до виміру обсягу роботи методиста.

Директор ІМЦ С.Чехольська
Чехольська С.І.
 
Повідомлення: 3
З нами з: 05 березня 2012, 10:53


Повернутись до Методична робота

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron