Розробляємо програму розвитку Р(М)МК (МЦ)

Тут обговорюються питання, що стосуються методичної роботи

Модератори: Myroslav, viter

Розробляємо програму розвитку Р(М)МК (МЦ)

Повідомлення alla dutchak » 04 березня 2013, 14:12

В умовах модернізації освітньої галузі методичними службами області ще недостатньо реалізується системний підхід до організації науково-методичної роботи, відсутній алгоритм визначення оптимальних форм і методів такої діяльності, ще не сформована чітка модель ефективної науково-методичної роботи з педагогічними кадрами, що породжує ряд суперечностей, які в узагальненому вигляді можна представити, як суперечності між:
• наявним рівнем організації науково-методичної роботи на рівні методичних служб та вимогами, що ставляться суспільством і державою до сучасного педагога;
• необхідністю оптимізації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами у міжкурсовий період та відсутністю наукових розробок щодо ефективної моделі організації даної діяльності.
Забезпечити реалізацію цих завдань допоможе Програма розвитку методичної служби. На сучасному етапі змінюються і ролі та функції методиста Р(М)МК (МЦ). Сьогодні це - методист-тьютор, методист-модератор, методист-маркетолог, методист-експерт, методист-дослідник.
Таким чином, методична служба сьогодні перетворюється на сервісний центр, прогресивна діяльність якого неможлива без програми його розвитку

У зв’язку з викладеним вище просимо подати свої пропозиції щодо розроблення моделі Програми розвитку Р(М)МК (МЦ). Зокрема, щодо оновлення функцій методичного кабінету (центру), напрямів його діяльності, професійних компетентностей методиста тощо.
Ваші пропозиції будуть використані при підготовці до семінару завідувачів Р(М)МК, директорів МЦ, який відбудеться 21.03.2013 р.
alla dutchak
 
Повідомлення: 9
З нами з: 25 жовтня 2012, 16:01

Re: Розробляємо програму розвитку Р(М)МК (МЦ)

Повідомлення Дребот у.т. » 22 березня 2013, 15:19

Програма розвитку методичної служби - це упорядкований план заходів, котрий координує послідовність виконання дій заради досягнення результату впродовж кількох років. Сьогодні методичні установи практикують упорядкування Програм розвитку. Та при складанні зазначеної Програми виникають труднощі, оскільки освітні запити сьогодення перевищують давно немодернізовані методичні установи. Це добре, що споглядаємо у виборі шляху розвитку освіти на інші країни, що економічно та й за загальною свідомістю випереджають нашу державу, бо прагнемо модернізувати особистість методиста, зробивши його тьютором, модератором, маркетологом, експертом, дослідником... Але ж для того, щоб методист уособлював перелічені якості, потрібно найперше створити умови. А, зрештою, кожен, хто дотичний сьогодні до діяльності методичної служби, володіє навиками, переліченими у назвах-прикладках. Методист хіба не супроводжує навчально-виховний процес, не забезпечує безперервність навчання? Саме він несе відповідальність за кваліфікаційний рівень педагогів, працює над його підвищенням, ураховуючи перспективи розвитку освітньої галузі, дає оцінку реальному станові на основі діагностичних даних. От тільки ці функції ніхто ніколи не диференціював і не називав словами іншомовного походження.
Щодо оновлення функцій методичної установи, то варто зазначити, що їх варто передбачати у Програмі розвитку, але обов"язково потрібно відстежувати, чи відповідатимуть вони освітнім вимогам у той чи інший період.
Вважаю, що доречно упорядковувати Програму розвитку методичної служби за розділами:
- "Аналітична діяльність" (передбачатиме здійснення науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу на основі аналізу потреб та запитів педагогів).
- "Інформаційна діяльність" (передбачатиме забезпечення вчасного інформування педагогів про інновації в освітній сфері).
- "Організаційно-методична діяльність" (передбачатиме заходи щодо формування професійної компетентності педагогів).
- "Інформатизація системи освіти" (передбачатиме заходи, спрямовані на підвищення інформативної компетентності педагогів, учасників навчально-виховного процесу).
- "Матеріально-технічна база" (передбачатиме заходи щодо створення сучасних умов для здійснення науково-методичного супроводу навчально-виховного процесу).
Дребот у.т.
 
Повідомлення: 2
З нами з: 15 березня 2013, 13:35


Повернутись до Методична робота

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей