Методичні матеріали до вшанування Дня Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2016 року Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні. Міносвіти за ініціативи Інституту національної пам’яті рекомендувало школам та університетам присвятити пам’ятні заходи до цієї дати.

Щоб віддати належну шану учасникам Революції гідності та вшанувати пам’ять полеглих, Український інститут національної пам’яті звернувся до Міністерства освіти з пропозицією у кожному навчальному закладі до Дня Героїв Небесної сотні розпочати перший урок або лекцію виконанням Державного Гімну України та Хвилиною мовчання.

 

Так викладачі та українська молодь згадають сотню співітчизників, убитих під час мирних протестів, та вшанують усіх, хто встав на боротьбу за демократичне майбутнє своєї країни.

 

У рамках виховних годин та уроків історії вчителі проведуть Урок пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю активістів Революції гідності.

Міністерство освіти і науки підтримало пропозицію і надіслало листа з цими рекомендаціями до всіх загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів.

Довідка:

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної сотні. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”. Також триває  проект Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія» з метою зібрати відео та аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років.  Серед понад 500 інтерв’ю відібрані найпромовистіші й видані книжкою  "Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності"  (завантажити можна на сайті УІНП). Або детальніше...