На сайті:

На сайті 125 гостей та відсутні користувачі

Природничо - наукова грамотність учнів у контексті міжнародного порівняльного дослідження PISA

27.05.19

15 травня 2019 року в Гаврилівському ліцеї Переріслянської сільської ради об’єднаної територіальної громади Надвірнянського району відбувся обласний семінар-практикум для вчителів географії та природознавства «Формування природничо-наукової грамотності для успішної реалізації програми міжнародного оцінювання учнів PISA».
Насамперед Іван Приймак, директор ліцею, ознайомив присутніх із навчально-виховним процесом у закладі.
Учитель географії Дарія Яремчук провела практичне заняття з природознавства у 5 класі на тему: «Складання Червоної книги своєї місцевості», продемонструвавши високий рівень фахової майстерності.
Неабияке зацікавлення викликало проведення тренінгу з профілактики емоційного вигорання вчителя на тему: «Коли робота стає не в радість». Його провів практичний психолог закладу Ірина Сідляр.
Під час теоретичного блоку семінару Наталія Толоконнікова, доцент ІФОІППО, провела майстер-клас «Формування природничо-наукової грамотності для успішної реалізації програми міжнародного оцінювання учнів PISA». Учасники ознайомилися з основними напрямами реалізації програми міжнародного оцінювання учнів PISA у світі, Україні та нашій області. На семінарі акцентувалась увага саме на природничо–науковій грамотності учнів як одній з ключових компетентностей. У циклі тестування PISA-2015 завдання для оцінювання природничо-наукової грамотності зосереджені навколо ситуацій, що мають стосунок до життя особистості, родини і груп однолітків (особистісний контекст), до життя громад (локальний і національний аспект) і до життя людства в усьому світі (глобальний аспект). Учасникам семінару продемонстували приклади завдань із природничо-наукових дисциплін у паперовому, комп’ютерному форматі та з інтерактивною симуляцією наукового дослідження («Парниковий ефект», «Дослідження поверхні схилів», «Метеорні тіла та кратери». Знайомство з особливостями тестів PISA дозволить успішно пройти тестування учнями з природничо-наукової грамотності у 2024 році, підготує до використання формату завдань PISA на ЗНО.
Світлана Подолюк, методист ОІППО у своєму виступі звернула увагу присутніх на роль Міжнародної природничої гри «Геліантус» у розв’язуванні компетентнісно орієнтованих завдань, співзвучних до завдань PISA, які сприяють формуванню предметної компетентності, а саме – природничо-наукової грамотності. Зупинилась Світлана Миколаївна на підсумку участі педагогів природничих навчальних предметів (фізики, хімії, біології, географії, природознавства, екології, основ здоров’я) і вчителів початкових класів області у Всеукраїнському фаховому конкурсі «Геліантус - учитель – 2019». Цього року учасниками стали 1 621 учитель, з них 96 – представники Івано-Франківської області. Серед призерів – Бойчук Наталія Ярославівна, учитель біології Лолинської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Долинської районної ради, яка зайняла І місце, та Лизуник Надія Михайлівна, учитель географії Івано-Франківської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 25 Івано-Франківської міської ради, яка зайняла ІІІ місце. Окрім цього, педагоги ознайомилися із навчально-методичним забезпеченням викладання географії і природознавства у новому навчальному році
На завершення заходу присутні обмінялися думками, залишилися задоволеними від дружньої атмосфери, яка панувала протягом зустрічі. Усе це спонукає до подальшої співпраці.

Калькулятор расчета пеноблоков смотрите на этом ресурсе
Все о каркасном доме можно найти здесь http://stroidom-shop.ru
Как снять комнату в коммунальной квартире смотрите тут comintour.net Как правильно варикоз лечить

Додати коментар

Захисний код
Оновити